Çar. Oca 29th, 2020

Korean Cultural Center in New York Features Korean Ink Art Exhibition

New York’taki Kore Kültür Merkezi’nde Kore Mürekkep Sanatı Sergisi Düzenleniyor

New York’taki Kore Kültür Merkezi cuma günü yaptığı açıklamada, “One Breath – Infinite Vision (Tek Nefes – Sonsuz Görüş)” başlıklı Kore mürekkep sanatıyla ilgili özel bir sergi düzenlediğini duyurdu.

Sergi, 16 Ağustos’a kadar Manhattan’daki kültür merkezinde bulunan Gallery Korea’da gerçekleşiyor.

New York merkezli Galeri Müdürü Kim Yu-yeon tarafından düzenlenen sergide, mürekkep boyama tarzında büyük isim sahibi olan on bir Koreli sanatçının 17 eseri yer alıyor.

Merkez, sergideki eserlerin bir kısmının kaligrafi ve peyzaj sanatının klasik gösterimini yansıttığını söylerken, diğerleri ise bu gelenekleri soyut resim, heykel, video yerleştirme ve diğer medya üzerinde uyguluyor.

Merkezin Genel Müdürü Jo Yun-jeung, etkinliğin New York’ta karşılaşması zor olan bir yerde çağdaş Kore mürekkep sanat eserlerini değerlendirmek için nadir bir fırsat sunduğunu söyledi.

-Z£P-

The Korean Cultural Center in New York announced Friday it is holding a special exhibition on Korean ink art titled “One Breath – Infinite Vision.”

It is taking place at Gallery Korea, located within the cultural center in Manhattan, through August 16th.

The exhibition, organized by New York-based curator Kim Yu-yeon, includes 17 works by eleven Korean artists who are big names in the ink painting genre.

The center said while some of the works in the exhibition reflect the classical rendering of calligraphic and landscape art, others translate these traditions through abstract painting, sculpture, video installation and other media.

The center’s Executive Director Jo Yun-jeung said the event offers a rare opportunity to appreciate contemporary Korean ink art works at one place that are hard to come across in New York.

13.07.2019 – KBS News