Çar. Ağu 5th, 2020

Daily COVID-19 Increase Climbs Back Above 60 amid Rise in Imported Cases

Yurt Dışı Kaynaklı Vakalardaki Artış ile Günlük COVID-19 Yükselişi 60’ın Üzerine Yeniden Tırmanıyor

Güney Kore’deki COVID-19 enfeksiyonlarının günlük artışı, yurt dışı kaynaklı vakalardaki son artış ile üç gün içinde ilk kez 60’ın üzerine çıktı.

Merkezi karantina önlemleri genel merkezi perşembe günü saat 12: 00’den itibaren, 61 kişinin daha virüs testinin pozitif sonuçlandığını belirtti ve toplam sayı 13 bin-612’ye ulaştı.

Yeni vakaların kırk yedisi yurt dışından gelen insanlardan kaynaklanıyor, ve bu sayı Mart ayının sonlarında bildirilen 51’den bu yana günlük en büyük artış.

26 Haziran’dan bu yana yurt dışı kaynaklı vakaların günlük artışı 10’un üzerinde kaldı ve görünüşe göre dünyadaki karantinaların hafifletilmesi ve ülkeye mevsimlik göçmen işçilerin girişi bu sayıyı yansıtıyor.

Öte yandan, yerel enfeksiyonların günlük artışı son dört günde 40’tan 20’nin altına düşerek yavaşlamıştır.

-Z£P-

The daily increase of COVID-19 infections in South Korea climbed back above 60 for the first time in three days, amid a recent rise in imported cases.

The central quarantine countermeasures headquarters said as of 12:00 a.m. Thursday, 61 additional people tested positive for the virus, bringing the accumulated total to 13-thousand-612.

Forty-seven of the new cases were imported, the biggest daily increase since 51 reported in late March.

The daily increase of imported cases has stayed above ten since June 26, apparently reflecting the easing of lockdowns around the world and an influx of seasonal migrant workers into the country.

The daily increase of local infections, on the other hand, has slowed down, from upwards of 40 to below 20 the past four days.

16.07.2020 – KBS World